knygos - lobisJau senai mokslininkų įrodyta, kad knygų skaitymas yra vienas iš kasdienių gyvenimo elementų, kuris suteikia mums laimę. Pasivaikščiojimas gryname ore bet kokiu oru, mažiausiai 8 valandos miego, sveika mityba, bendravimas, aktyvus seksualinis gyvenimas, asmeninis tobulėjimas, sportas ir t.t (infografikas pateikiamas puslapio apačioje). Visa tai iš tikro suteikia laimę ir tai nėra tik išgalvotos teorijos. Knygos yra neatsiejama asmeninio tobulėjimo dalis, todėl jos taip pat suteikia mums laimę. Skaitydami grožinės literatūros knygas mes atsipalaiduojame, užmirštame dienos rūpesčius, laviname fantaziją, plečiame savo pasaulėžiūra bei didiname bendrą išprusimą. Būtent knygos mums padeda tobulėti. O tobulėdami mes jaučiamės laimingi. Knygos gali dvejopai suteikti suteikti laimę: kaip informacijos šaltinis, jei perskaityta knyga suteikia informaciją, kaip jaustis laimintu ir kaip pats procesas – skaitymas. Nes skaitant tikrai įdomią knygą žmonės dažniausiai jaučiasi laimingi.

Kokios knygos suteikia laimę?

Knygos mums padeda jaustis laimingiems. Jei sutinkate su šiuo teiginiu, tikriausiai natūraliai kyla klausimas – kokios knygos? Kokias knygas derėtų skaityti, kad jaustumės laimingi? Į šį klausimą, deja, niekas negali tiksliai atsakyti. Kiekvienas iš mūsų esame individualios asmenybės,. Todėl mūsų pomėgiai gali kardinaliai skirtis. Mūsų mėgstamos knygos taip pat visiškai skirtingos. Vieniems patinka konkretus autorius, kitiems galbūt tam tikro pobūdžio istorijos. Nėra vienos knygos, kuri visiems teiktų laimę. Todėl visiškai nesvarbu, kokį žanrą pasirinksite: romanai, novelės, fantastika ar pan. Visos grožinės literatūros knygos gali teikti laimę. Svarbiausia – jos turi jums patikti. Juk niekas per prievartą neskaito jiems nepatinkančių knygų (išskyrus, kai tai būtina mokslams). Todėl tik Jums patinkančios knygos gali suteikti laimę bei ramybę.

Knygos – „Maslow“ poreikių piramidėje

MaslowVisiems gerai žinoma Abraham Maslow sukurta poreikių piramidė, kurios viršūnėje puikuojasi saviraiškos poreikis. Kai visi žemiau esantys poreikiai (fiziologiniai, saugumo, priklausimo, meilės ir pagarbos) patenkinti, pats svarbiausias ir sunkiausiai pasiekiamas poreikis – saviraiška. Kai būtent šis poreikis yra patenkinamas, žmogus gali jaustis visiškai laimingu. Kažką sukurti, taip save išreiškiant, gali kiekvienas. Tačiau savęs išreiškimas turėtų sukelti pasitenkinimą, galbūt pripažinimą, nes būtent tai dažniausiai suteikia laimę. Knygos mus verčia tobulėti, todėl kartu padeda ir atsiskleisti saviraiškai. Išsilavinę, kūrybingi, plataus mąstymo žmonės save išreiškia kurdami objektus, kurie sulaukia aplinkinių įvertinimo, pripažinimo. Tai daugiau ar mažiau yra svarbu visiems.

Knygos ne tik gali padėti atsiskleisti saviraiškai, bet ir tapti pačiu saviraiškos objektu. Juk knygos rašymas – vienos geriausių saviraiškos pavyzdžių. Tai puikus būdas išlieti savo mintis, lavinti fantaziją, galbūt net rašymo įgūdžius. Tačiau dažniausiai tik daug knygų skaitę asmenys gali išreikšti save patys rašydami knygas, kurios sulauktų pripažinimo.

Taigi, knygos yra labai svarbi Maslow poreikių piramidės dalis. Jos padeda atsiskleisti aukščiausiam mūsų poreikiui – saviraiškai.

Science of Happiness Graphic by WebpageFX