Nemažai žmonių teigia, kad knygose informacija yra kur kas naudingesnė ir geresnė nei pateikta internete, nes pastaroji neva nėra patvirtinta, apstu dezinformacijos ir t. t. Iš tiesų ir spausdintose knygose gali taip būti, kiekviena knyga, ypač kai tai ne vadovėlis ar enciklopedija, yra nuosekliai bei sąžiningai tikrinama, tad šis teiginys nėra visiškai teisingas, nors ir artimas tiesai. Visgi, net ir skeptikai gali pripažinti, jog knygos kartais yra geriau nei informacija internete. Kelios situacijos.
O kai dingsta internetas…
Taip, interneto dingimas dabar gana retas reiškinys ir trunka jis nelabai daug. Nebent pasirinkote labai prastą interneto tiekėją, kuris dar nuo praeito amžiaus, na, bent jau praeito dešimtmečio, nesugebėjo atnaujinti savo įrangos, kuria Jums tiekiamas ryšys. Visgi, dingus internetui ar nesant galimybėms juo naudotis (kelyje, išvykus) praverčia ir knygos ar kiti spausdinti leidiniai – specialistai rekomenduoja visuomet automobilyje turėti Lietuvos kelių žemėlapį, o jei vykstate tolėliau – tos šalies žemėlapį, kurios teritorija važiuosite.
Mokantis
Mokytis iš knygų ne retam žmogui yra paprasčiau nei sėdint prie kompiuterio. Čia kaltas negebėjimas koncentruotis. Pavyzdžiui, skaitant žaidimo taisykles internete mintys ir akys neretai nušoka į judančią reklamą, iššokusį pranešimą apie atėjusi elektroninį laišką ar Facebook žinutę. Taigi, jei Jus domina ruletė ir jos taisyklės, skaitote apie kazino strategijas ar mokotės kokio nors įdomaus stalo žaidimo taisykles – popierinis variantas kartais gali būti geresne išeitimi, tačiau jei mokate susikoncentruoti ar dirbdami kelis darbus neprarandate koncentracijos – internetinė informacija Jums.
Ieškant specifinės informacijos
Kad ir kaip būtų teigiama, jog internetas žino viską, iš tiesų realybė kiek kitokia. Ieškodami specifinės informacijos galite atsidurti situacijoje, kuomet reikiamos informacijos niekaip nepavyksta rasti, tuo tarpu nupėdinus iki bibliotekos ar knygyno per valandą ar dvi pavyksta rasti tai, ko galėjote ieškoti valandų valandas Google pagalba. Ir tai liečia ne tik istorinius dalykus, bet ir tokias sritis kaip technologiniai, inžineriniai brėžiniai, knygos apie azartinius lošimus (ruletė, 21 akies strategijų išplėstiniai paaiškinimai ir t. t.)
Leidžiant laiką gamtoje
Nors savo išmaniųjų ir nepaleidžiame iš rankų, nors internetą galime pasiimti kone bet kur (yra vietų net ir Lietuvoje, kur telefono ryšio nėra, ką jau kalbėti apie internetą), tačiau knygos leidžia pasimėgauti ramybe, tyla, pailsėti. Ne visiems tokia pramoga priimtina, tačiau nemažai žmonių to siekia ir svajoja apie knygą hamake ar kur parke ant suolelio. Nesvajokite – imkite ir skaitykite!