Technologijoms vis intensyviau žengiant į priekį – nuo jų neatsilieka ir robotikos mokslas, kuris stebina savo inovacijomis, o kartais net ir paprastumu. Šiomis dienomis robotika – tai nėra vien teorija knygose. Ne veltui dažnai siūloma vaikams pasimėgauti robotikos teikiamais malonumais ir lankyti specialius kursus, mokyklas, galiausiai, mokytis pačiam skaitant straipsnius ir žiūrint filmukus. Robotika yra ateities mokslas, tad su ja susipažinti bent jau truputį turėtų kiekvienas.
Atsakymas, ką veikia robotikos mokslininkai ir ką jie žada ateičiai, labai platus. Pirmiausia, robotika nėra siauras mokslas, kuris remiasi tik į laidelių litavimą. Tai itin platus mokslas, kuris apima labai daug skirtingų sričių, o netolima ateitis rodo, kad apims dar daugiau. Juk kiekvieną dieną mes naudojame elektrinius prietaisus, kurie mums palengvina gyvenimą: darbe, namuose, pramogaudami… Žadama, kad lygiai taip pat ir su robotika. Atrodo, gyventi be jos bus paprasčiausiai nebeįmanoma, kadangi ji bus užvaldžiusi visas sritis ir žmonės bus paprasčiausiai įpratę viską atlikti greičiau ir kur kas patogiau.
Daugelis apie robotus ir jų mokslą geriausiai žino iš fantastikos filmų ir svajoja, kad vieną dieną mes gyvensime taip, kaip personažai filmuose. Ta viena diena gali būti labai greitai ir su tuo sutinka vis daugiau su robotais dirbančiu asmenų. Jau šiuo metu moksle yra paeita labai toli ir daugelis žmonių džiaugiasi, kad robotai tampa puikiais pagalbininkais. Technologijoms judant į priekį kur kas platesni keliai atsiveria ir robotų mylėtojams, kurie kurdami stengiasi pranokti ne tik kitų, tačiau ir savo paties lūkesčius.
Kadangi robotika apima labai daug sričių – norint tapti robotikos asais tuo pačiu reikia išmanyti labai daug sferų: matematika, fizika mechanika, programavimas… Jeigu robotas judės – reikia net ir biologijos žinių, o jeigu jis turės tam tikrus jutimus – būtinos ir chemijos žinios. Visgi, nereikia išsigąsti, kadangi norintieji gali viską tikrai paprastai išmokti. Šiuo metu jau yra sukurta nemažai micro kompiuterių (arduino, raspberry pi, microbit ir t.t.), kurie gerokai palengvina pirmuosius robotikos programavimo žingsnius. Svarbiausia kuo anksčiau skatinti vaikučius domėtis ir padovanoti jam įrangą, kuri gali tapti robotikos pradžiamoksliu.