Įdomiausios pasaulio bibliotekos

pasaulio bibliotekosBibliotekos – tai tikros knygų šventovės. Bibliotekose viešpatauja tyla ir susikaupimas. Į kai kurias bibliotekas tiesiog gera užeiti dėl jose tvyrančios ypatingos atmosferos. Tad, keliaujant verta įtraukti jas į savo lankytinų vietų sąrašą. Vis dėlto, lėktuvo bilietai tokiuose tinklapiuose kaip greitai.lt šiais laikais tokie pigūs, jog apsimoka keliauti vien norint apsilankyti vienoje ar kitoje įspūdingoje bibliotekoje.

Pavyzdžiui, nacionalinė Brazilijos biblioteka yra tikras turistų ir vietinių gyventojų traukos centras. Į šią biblioteką, kuri yra Rio de Žaneire, suplūsta minios knygų gerbėjų. Šioje Brazilijos bibliotekoje esančių knygų skaičius yra tiesiog pribloškiantis. Knygos nacionalinėje Brazilijos bibliotekoje skaičiuojamos milijonais. Nenuostabu, jog ši biblioteka yra septinta pagal dydį visame pasaulyje. Čia galima rasti ne tik puikių knygų, bet ir kitų vertingų bei retų egzempliorių. Pavyzdžiui,  šioje bibliotekoje saugoma ypatinga devynioliktojo amžiaus fotografijų kolekcija. Bibliotekos turiniui savo įspūdingumu nenusileidžia ir jos išorė. Šios bibliotekos pastatas tiesiog užgniaužia į ją dar net neįėjus. Tad, galite numanyti,s kokie architektūriniai stebuklai laukia jūsų viduje.

Tų keliautojų, kurie keliaudami niekuomet nepraleidžia progos pasigerėti šiuolaikine architektūra, kišenėse turėtų atsirasti aviabilietai į Jungtinę Karalystę. Juk čia yra žymioji Birmingemo biblioteka. Ši biblioteka atidaryta vos prieš kelis metus, tačiau gali pasigirti iš tiesų dideliu lankytojų skaičiumi. Birmingemo biblioteka suprojektuota taip, jog joje būtų itin patogu leisti laiką. Tad, apsilankymas šioje bibliotekoje – vienas malonumas. Joje yra net specialios terasos. Birmingemo biblioteka neabejotinai yra vienas iš įdomiausių šiuolaikinės architektūros pavyzdžių visoje Jungtinėje Karalystėje.

Tuo tarpu Austrijos nacionalinė biblioteka pasižymi ypatingu prašmatnumu. Šis Vienos perlas kadaise buvo imperatorių bei karalių rezidencija. Tad, prabangos Austrijos nacionalinėje bibliotekoje iš tiesų netrūksta. Tuo pat metu ši biblioteka yra ir šalies prezidento rezidencija. Būtų sunku išvardinti visas priežastis, kurios traukia turistus bei vietinius apsilankyti šioje bibliotekoje, nes jų yra tiesiog per daug. Ši biblioteka yra tokia ypatinga, jog kiekvienas jos kampelis – tarsi neįkainojamas meno kūrinys. Pavyzdžiui, Austrijos nacionalinės bibliotekos lubas puošia įspūdingos bei itin aukštos meninės vertės freskos. Tad, lankantis šioje bibliotekoje verta dairytis ne vien tik į knygų lentynas.

Tuo tarpu Štutgarto miesto biblioteka yra dar vienas nuostabus šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Ši Vokietijoje esanti biblioteka buvo atidaryta vos prieš kelis metus. Štutgarto miesto biblioteka sužavės tuos, kuriems patinka minimalistinis dizainas. Šioje bibliotekoje tiesiog karaliauja balta spalva ir erdvės pojūtis. Akivaizdu, jog Štutgarto bibliotekos architektai iš tiesų šauniai pasidarbavo. Štutgarto bibliotekoje tiesiog gera būti. Galbūt todėl ją noriai lanko visi užklydę į šį nuostabų Vokietijos miestą.

Dar vienas puikus kūrybingos architektūros statinys yra Kanzaso miesto biblioteka. Šios bibliotekos fasadas iš tiesų išskirtinis. Išmanus architektūrinis sprendimas sudaro milžiniškų knygų įspūdį. Net jei nesate girdėję apie šią biblioteka, turbūt esate matę jos nuotraukas internete. Žinoma, įdomi ne tik šios bibliotekos išorė, bet ir vidus. Tad, nenuostabu, jog Kanzaso miesto bibliotekoje mėgsta apsilankyti ne vien tik vietiniai knygų mylėtojai, bet ir turistai. Tad, jei lankysitės Kanzase, nepraleiskite progos užsukti į šią ypatingą biblioteką. O jei neturite laiko – bent jau nusifotografuokite šalia jos.

Žinoma, pasaulyje egzistuoja galybė įdomių bibliotekų, tačiau neįmanoma jų visų išvardinti. Faktas yra tas, jog keliaujant tikrai verta apsilankyti bibliotekose. Labai dažnai jos yra vieni iš įdomiausių statinių visoje šalyje.