Norintys paprasčiau įteisinti veiklą dabar renkasi individualios veiklos registravimą – tai geriausias pasirinkimas norintiems savo jėgas išbandyti tam tikrose veiklose. Kaip bebūtų gaila, bet ne visas veiklas galima vykdyti tik su individualios veiklos pažyma, kartais tenka gauti ir leidimus, būtina turėti ir profesinį išsilavinimą.
Viena iš tokių veiklų – buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugos. Šias paslaugas fiziniai asmenys taipogi gali teikti įregistravus individualią veiklą, bet tuo viskas nesibaigia. Būsimiems savarankiškiems buhalteriams būtina apdrausti save t.y. privaloma draustis civilinės atsakomybės draudimu. Draudimo suma negali būti mažesnė nei 2900 eurų. Taipogi reikia pabrėžti, kad draudimas turi galioti visą tą laikotarpį, kurio metu ketiname verstis buhalterinės apskaitos tvarkymo veikla. Įprastai buhalteriai sudaro sutartis su įmonėmis bei fiziniais asmenimis, atlieka visus darbus, bet nereikia pamiršti, kad vyriausiojo buhalterio paslaugų teikimui būtinas ir išsilavinimas. Tam reikia laikyti tiek egzaminus, tiek kursus, ar net studijuoti. Vis informaciją pateikia buhalterinės apskaitos įstatymas – jį būtina tinkamai išanalizuoti, nes nuo šių metų sausio 1 dienos atsirado ir naujų pataisų.
Kita veikla, kuriai vien tik individualios veiklos pažymos nepakanka tai – prekyba maisto produktais arba viešojo maitinimo paslaugos. Čia daugiausia dėmesio tenka skirti įvairių licencijų gavimui. Pavyzdžiui, norint teikti minėtas paslaugas, asmuo privalo ne tik įregistruoti bent jau individualią veiklą, bet ir gauti licencijas iš maisto ir veterinarijos tarnybos. Taip pat reikia paminėti, kad tose pačiose vietose norintys prekiauti dar ir alkoholiu ar tabako gaminiais taip pat turi kreiptis į atitinkamas institucijas.
Individuali veikla yra savarankiška veikla, kuria verčiasi fizinis asmuo, bet kiekvienai veiklai gali būti taikomi skirtingi reikalavimai. Advokatai, notarai turi dar kitus reikalavimus, kuriuos turi atitikti. Prieš įregistruojant individualią veiklą, būtina įsitikinti, kad ją bus galima vykdyti tik su pažyma, o jeigu jums prireiks ir kažkokių licencijų ar leidimų, tada turėtumėte kreiptis į kitas institucijas, nes būtent jos išduoda reikalingus leidimus. Valstybinė mokesčių inspekcija tik administruoja veiklos įregistravimą bei pajamų mokesčio surinkimą iš gyventojų bei įmonių.